İLETİŞİM İÇİN TIKLAYIN

izmir psikolog Uzman Psikolog Ne Demektir?

 

Son yıllarda tüm dünya ile birlikte ülkemizde de ekonomik, sosyal, bireysel ve toplumsal birçok nedenden dolayı psikolojik rahatsızlıklar hızla artmaktadır. Bu nedenle bireyler, çiftler ve aileler bu tip sorunlarını çözüme kavuşturmak için profesyonel bir danışmanlık desteğine ihtiyaç duymaktadır. Psikolojik sorunlar giderilmediği takdirde ciddi ve hayatî tehlikelere yol açabilmektedir. Bu nedenle, bunun bilincinde olan herkes psikolojik sorunlarının çözümü için çözüm arayışına girmektedir.

Psikolojik destek, bir uzman tarafından profesyonel bir şekilde verilmelidir. Yaşam koçu, hayat koçu, vs. gibi unvanlar ile insanlara psikolojik destek verdiğini söyleyen birçok sahtekâr türemiştir. Ancak psikolojik destek, bu konuda uzmanlığı olan ve akademik eğitim almış kişilerin yapabileceği bir iştir.

Bu nedenle, siz de seçiminizi bir uzman psikologtan yana kullanmalısınız. Aksi takdirde alacağınız yanlış bir sözde psikolojik destek, sorunlarınızın artmasına neden olacak ve psikolojik sorunlarınızın üstesinden gelmenizi de oldukça zorlaştıracaktır.

Uzman Psikolog Ne Demektir?

Dört yıllık lisans eğitimini üniversitelerin Psikoloji bölümünde tamamlamış, bunun üzerine üniversitelerde Klinik (Uygulamalı) Psikoloji alanında lisansüstü eğitim almış kişiler “Uzman Klinik Psikolog” olurlar. Ancak bu eğitimi alan kişiler, size profesyonel bir psikolojik destek verebilir. Ayrıca ülkemizdeki Uzman Klinik Psikologlar Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı sınavda başarılı olduklarında, görevlerine başlayabilirler.

Uzman Klinik Psikologlar zihinsel hastalıkları, anormal insan davranışları, psikolojik problemler, anksiyete, kaygı, duygu – durum bozukluğu, hiperaktivite, depresyon, bunalım, ruhsal çöküş, stres vb. gibi birçok psikolojik rahatsızlık üzerine bilgi – birikim ve deneyim sahibidir.

Son zamanlarda internet kullanıcıları arasında

İzmir Psikolog ve İzmir Uzman Psikolog

aramaları oldukça yaygınlaşmıştır.

Bilgisi, birikimi ve tecrübesi ile birçok psikolojik probleminizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyan Dr. Sinem Malkoç ile artık siz de hayatınızın her anını etkileyen psikolojik sorunlarınızdan kurtulabilir ve hayatınızda yepyeni bir sayfa açabilirsiniz. Psikolojik problemler, kurtuluşu mümkün olmayan sorunlar değildir, doğru teşhis ve danışmanlık hizmeti ile tüm psikolojik problemlerden kurtulmak mümkündür.

Eğer siz de İzmir’de Psikolog arayışı içerisindeyseniz Uzman Klinik Psikolog Dr. Sinem Malkoç’u tercih edebilirsiniz.

Peki ya neden ?