İLETİŞİM İÇİN TIKLAYIN

izmir Cinsel Danışma ile Daha Mutlu Bir Evlilik Mümkün

 

Toplumuzda cinsellik bir tabu olduğundan dolayı çoğu zaman çiftler bile bu konularda konuşmak istememektedir. Ancak cinsellik, sağlıklı bir ilişkinin önemli unsurlarından birisidir. İletişim, empati gibi bir ilişkinin temelini oluşturan unsular arasında yer alan cinsellik çiftler arasında tabu olmak yerine konuşulduğu zaman çok daha mutlu birliktelikler yaşanması mümkün oluyor.

 

Seanslar kadınların cinsel sorunlarına yönelik olup ,çiftlerin bu sayede daha sağlıklı bir ilişki kurmasını sağlanarak ilişkilerdeki cinsel sorunların çözülmesinde oldukça etkili çözümler sunulmaktadır.

 

Cinsel danışma ile daha mutlu bir evlilik mümkün

Kadınlar ve erkekler her konuda olduğu gibi cinselliğe de farklı açılardan yaklaşırlar. Kadınların cinsellik yaklaşımı ne yazık ki toplumsal tabular ve erkek egemen aile yapısı ile şekillenir. Ahlak kavramı adı altında cinsellik olgusundan uzak yetiştirilen kadınların çoğu beklentilerinin ne olması gerektiğinin farkında olmadan cinsel ilişkiye giriyor. Bu bilgisizlik sonucunda kadın hem kendini yetersiz ve eksik hissediyor hem de sürekli partnerine göre hareket ediyor. Sonuç olarak kadın için mutsuz, görev haline gelmiş ve hiçbir şekilde ne duygusal ne de fiziksel olarak bir anlam ifade etmeyen cinsel birliktelikler söz konusu oluyor.

Erkeklerde ise yine benzer durumların farklı sonuçlarının cinsel hayata yansıdığını görmek mümkün. Erkek egemen ailelerde yetişmenin getirisi olarak cinselliği kazanılması gereken bir zafer olarak görmek, kadının beklentilerinin olmaması gerektiğini düşünmek ya da başarısızlık korkusu ile hareket etmek ilişkilerdeki en temel sorunların ortaya çıkmasında etkili oluyor. Çiftler bu karmaşık duygular eşliğinde bir ilişki yaşamaya çalışırken konuşmamayı tercih edip ve cinselliği tabu haline getirerek ilişkilerini gereksiz bir çıkmaza sokabiliyor. Bir ilişkide mutlu olmanın ve aile olabilmenin en önemli gereksinimleri arasında yer alan iletişimin cinsellik üzerinden çatırdaması da çiftlerin zor durumlar yaşamasına neden oluyor.

Eşinizle ya da partnerinizle iletişim kurarak, en azından bir sorun yaşadığınızı kabul ederek uzman psikolog desteği almak daha mutlu bir ilişkiye sahip olmanız için atmanız gereken ilk adımdır.

İzmir Cinsel Danışma Seansları ile Sorunlarınızı Çözebilirsiniz

Her çiftin sosyolojik, psikolojik ya da fiziksel nedenlerden dolayı cinsellikle ilgili sorunlar yaşaması mümkündür. İzmir cinsel danışma tavsiyesi aramak konunun tabu olması nedeniyle zor gelse de emin olmanız gereken tek şey benzer sorunları her çiftin yaşayabileceği gerçeğidir. Günümüzde danışma seansları ile insanların günlük hayatta yaşadığı sorunların üzerinden gelmek, bakış açılarını değiştirmek ve daha iyi hissetmelerini sağlamak mümkünken söz konusu cinsellik olduğunda çözümlerin daha hassas bir şekilde aranması gerektiğini kabul etmelisiniz. Bu nedenle ilişkinizde cinsellikle ilgili sorunlar olduğunu düşünüyorsanız, eşinize olan ilginizin azaldığını hissediyorsanız ve evliliğinizin ilk dönemlerine özlem duyuyorsanız mutlaka bir uzman cinsel psikolog ile iletişime geçerek destek almanız gerekir.

Uzman Psikolog ile Sorunların Kaynağına İnerek Çözüm Arayın

Cinsel sorunların tamamının temelinde psikolojik sorunların yattığı bilinmektedir. Elbette fiziksel etmenlerin göz önünde bulundurulması da oldukça önemlidir. Ancak fiziksel etmenlerin oluşturacağı sorunlar yine dönüp dolaşıp ilişkinize duygusal olarak zarar verir. Fiziksel etmenlere bağlı olarak gelişen cinsel sorunları da farklı bakış açıları geliştirerek atlatmak mümkündür. Cinsel danışmanlık çiftlerin birlikte alabileceği, duygusal bağlarını güçlendiren, yargılamayan ya da ahlaki değerlerini aşağılamayan bir iyileşme yöntemi olarak bilinir. İlişkinin ve aile hayatının uzun süreli bir şekilde denge bulması için mutlaka bir uzman psikolog ile görüşmek gerekebilir. İlişkisi olan kişilerin cinsel danışma ile ilgili en büyük soru işaretlerinden birisi “Ben eşimi seviyorum, neden cinsel danışmanlık almamız gerekiyor?” şeklinde ortaya çıkar. Sevginin, saygının ya da aşkın her zaman cinsel sorunları ortadan kaldırması mümkün değildir. Bazı sorunlar çocukluk ve ergenlik döneminden kalan travmalara bağlı ortaya çıkabilir ya da yetiştirilme tarzı, olumsuz aile hayatı gibi etkenler uzun vadede kişinin kendi ilişkilerinde sorunlar yaşamasına neden olabilecek izler bırakır.

Tüm bunlarla kendi kendinize baş etmek yerine uzman psikolog desteği ile cinsel danışmanlık almaya başlayarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

 

Elbette her evlilik ve ilişki mükemmel değildir ve belki de bazılarının dostça bitmesi gerekebilir. Ancak birbirini seven iki insanın suskunluk ve iletişimsizlik nedeniyle tahammül seviyesinin azalması, buna bağlı olarak da ilişkilerin zarar görmesi kesinlikle kabullenilmemesi gereken bir durumdur. Sorunlarınız size göre tabu olsa bile mutlaka bir çözümü olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Daha mutlu bir ilişki ve aile hayatı için Uzman Cinsel Psikolog Sinem Malkoç ile görüşerek ilişkinize hak ettiği şansı verebilirsiniz.

 

Tüm aile ve evlilik sorunlarınız için Uzman Klinik Psikolog Dr. Sinem Malkoç tarafından en etkili psikolojik danışmanlık yöntemleriyle çözümü,bilgi ve randevu için bize ulaşın.