İLETİŞİM İÇİN TIKLAYIN

Hipnoz Nedir, İzmir’de Hipnoz Yapılıyor Mu?

 

Hipnoz nedir ?

Hipnoz yöntemi, ilk olarak İskoç bir hekim olan James Braid tarafından adlandırılmış psikolojik bir telkin metodudur. Hipnoz yönteminde kişi kendisine verilen telkinleri yapmaya elverişli bir şekilde yapay uykuda ya da uyku – uyanıklık arasındadır. Hipnoz yöntemi tarih boyunca ilk başlarda sihirbazlar ve büyücüler tarafından kullanıldığı için bilimin aşağılamasına maruz kalsa da 19. yüzyıl sonlarına doğru bazı psikoloji çevrelerinin, bilimsel araştırma alanına girmiş, daha sonra da bilim alanındaki yerini almıştır.

İzmir’de hipnoz yöntemi uygulayan eğitimli ve donanımlı İzmir Psikolog ekibimiz ile siz de hipnoz yöntemi ile çözümü mümkün olan birçok psikolojik sorununuza veda edebilirsiniz.

Hipnoz nedir? İzmir’de hipnoz imkanı var mı?

Hipnoz yöntemi hipnoz ile uygulanan tedavilerin genel adıdır. İzmir’de birçok hipnoz yöntemi uygulamış başarısını ispatlamış uzman İzmir Psikolog Dr.Sinem Malkoç’a detaylı olarak psikolojik sorununuzu sorabilirsiniz.

 

Hipnozdan “uyanamama” ihtimali var mıdır?

Uyanamamak, uyumakla olur. Ancak hipnoz bir uyku hali olmadığı için uyanamamak da söz konusu değildir. Hipnozun bitiminde, uzman hekimin “Uyanabilirsiniz!” telkini ile kişi hipnozdan çıkar ve gözlerini açar.

Hipnoz nasıl oluşmaktadır? Hipnoza girmenin temel koşulları nelerdir?

Hipnozun oluşabilmesi için gönüllülük, konsantrasyon ve hayalgücü esastır. Hipnoz olacak kişi gönüllü ve istekli olmalıdır. Ardından kendisine hipnoz uygulayacak hekimin söylediklerini tüm dikkatiyle dinlemeli ve yoğunlaşmalıdır. Hayalgücü ile bu telkinleri yorumlamalı ve kendini huzurla hekime emanet etmelidir.

Hipnoz nerelerde ve hangi hastalıkların tedavisinde kullanılabilir?

Hipnoz yöntemi genel tıpta migren, gerilim tipi baş ağrılarına, kronik fiziksel ağrılı hastalıklara, trigeminal nevraljiye, ağrısız doğuma ve kanser ağrılarına iyi gelmektedir. Hipnoanestezi ile ameliyatlar, diş çekimi ve diş eti rezeksiyonları gibi cerrahi girişimlerde ve astım, esansiyel hipertansiyon, psöriazis, ülser, ülseratif kolit, irritabl kolon ve siğil gibi psikosomatik hastalıklarda tedavi amaçlı yardımcı olarak kullanılabilmektedir.

Ayrıca kekemelikte, tiklerde, gece kaçırmalarında, yeme bozukluklarında, obezitede ve trikotilomanide de hipnozun faydaları bulunmaktadır.

Psikojenik ağrı bozuklukları, konversiyon bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları ve sigara bağımlılığında hipnozun büyük faydaları bulunmak ve tüm bozukluk ve bağımlılıklar giderilebilmektedir.

Agorafobi, sosyal fobi, sınav kaygısı ve travma sonrası stres bozukluğunda da hipnozun faydalarından yararlanmak mümkündür.

Eğer siz de İzmir’de hipnoz ve İzmir’de hipnoz konusunda bilgiye ve desteğe ihtiyaç duyuyorsanız hemen uzman ve deneyimli İzmir Psikolog Dr.Sinem Malkoç’la iletişime geçebilirsiniz.

Psikolojik sorunlarınızın en etkili şekilde hipnoz yöntemiyle çözümü, bilgi ve randevu için tıklayınız.